Ogłoszenie z tablica Pl

Tutaj można umieszczać tylko i wyłącznie informacje o Szwajcarach do adopcji, bądź poszukujących tymczasowego domu. NIE umieszczamy tutaj ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt!

Moderator: Roma

Re: Ogłoszenie z tablica Pl

Postprzez Bijou » 2011-07-31, 20:14

:[ :[ :[ :[ :oops: :oops: :oops: :oops: :sciana: :sciana: :sciana: co za masakra
Bijou

Ostrzeżeń: 0

Postprzez aldonabak » 2012-12-20, 18:24

Witam, dzisiaj przeżyłam chwile grozy, gdyż mój Diego źle zniósł premedykację do prześwietlenia bioderek. Ponieważ musiałam z nim trochę pobyć zaczęłam szukać informacji o jego tacie. Nie wiem co o tym myśleć, bo znalazłam parę informacji na forum. Ojciec Diego to Faust Rotnak. Po paru informacjach zaczęłam drążyć, znalazłam telefon i zadzwoniłam do właściciela. Piesek podobno odszedł w sierpniu. Nie wiem czy informacje na jego temat były prawdziwe. Podobno miał 8 lat. Jeśli ktoś ma jakieś informacje to przekażcie. Pozdrawiam A. B. I Diego
aldonabak

psy: Berneński pasterski

Postprzez Barbel » 2012-12-20, 23:00

aldonabak napisał(a):Witam, dzisiaj przeżyłam chwile grozy, gdyż mój Diego źle zniósł premedykację do prześwietlenia bioderek. Ponieważ musiałam z nim trochę pobyć zaczęłam szukać informacji o jego tacie. Nie wiem co o tym myśleć, bo znalazłam parę informacji na forum. Ojciec Diego to Faust Rotnak. Po paru informacjach zaczęłam drążyć, znalazłam telefon i zadzwoniłam do właściciela. Piesek podobno odszedł w sierpniu. Nie wiem czy informacje na jego temat były prawdziwe. Podobno miał 8 lat. Jeśli ktoś ma jakieś informacje to przekażcie

No, to pan właściciel zmyśla, przynajmniej jesli chodzi o wiek; Faust to brat miotowy Fiony
http://www.romanshof.pl/inmemoriam.html (Fiona zmarła w zeszłym roku na raka)
Miot urodzony 04.08.2005.
Obrazek
Barbel
Moderator

psy: Barnaba (*), Leoś-caviś, Thonic-clumber

Postprzez aldonabak » 2012-12-25, 14:31

To ciekawe. Ale czemu gość nie mówi prawdy. Ja tylko chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o ojcu mojego psa. W metryce miał wpisane oznaczenie dysplazji HD B. Diego chyba będzie miał problem z biodrami, jest po 2 prześwietleniach. Mnie zależy tylko na tym, żeby zadbać o niego jak najlepiej - to cudowny psiak - chodząca miłość i ciepło. Nasz pierwszy berneńczyk. Ciekawe czy śmierć Fausta Rotnak to prawda? Czy gość pozbył się go bo wyeksploatował się jako reproduktor? :( Z tego co mówił Faust był piękny - 70 cm w kłębie, 50 kg więc dość szczupły jak na berneńczyka. Diego też tak się zapowiada.
aldonabak

Postprzez Barbel » 2012-12-27, 10:43

Aldona, gość jest bajkopisarz. Musiał jakoś reklamować swojego psa skoro udostępniał go na prawo i lewo - głownie powodując bezrodowodowe mioty. Zazwyczaj każdy z pseudo musi na siłę udowodnić wartościowość swojego psa, by zrekompensować (usprawiedliwić) przyszłym nabywcom minusy tego, ze nie maja rodowodu.

Skąd jesteś? Gdzie diagnozowałaś Diego?
Obrazek
Barbel
Moderator

Postprzez aldonabak » 2013-01-01, 22:01

Witam, mieszkamy w Tomaszowie Mazowieckim. Diego jest a hodowli :Rajskie zacisze: - Rajsko Duże koło Rozprzy. To parę kilometrów od starej trasy Piotrków - Radomsko. Gość ma babkę i matkę Diegusia.
diagnozowałam w Piotrkowie u dr Skrzeka, bo mały troszkę kulał. Matka - Zocha nie ma badań, a Faust miał HD B.
Mały miała dwa prześwietlenia - 6 i 8 miesięcy. Nie jest bardzo źle, ale nie jest idealnie.
Lekarz ma bardzo dobry sprzęt, jeździ do Wrocławia na uczelnię do kumpla, który specjalizuje się w radiologii - tu na naszym terenie podobno robi dobre zdjęcia - tak oceniają lekarze z Łodzi a nawet Warszawy.
Ojcem Diego zainteresowałam się gdy poczytałam o Fionie Rotnak - Pani Beaty. Byli z tego samego miotu. Znalazłam namiary na faceta, bo chciałam się coś więcej dowiedzieć o bioderkach i innych ewentualnych schorzeniach. Faust jak już pisałam odszedł w sierpniu. Trochę się martwię bo długo nie pożył. Nie planowaliśmy wyrabiania rodowodu dla Diego i pewnie nie będzie reproduktorem - ale teraz zastanawiam się bo robi się urodziwy (ja oczywiście jestem laikiem i mój pies wydaje mi się najpiękniejszy), ale... Najbardziej zależy mi, żeby był zdrowy. To z grubsza tyle. :-)

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
aldonabak

Postprzez Barbel » 2013-01-01, 22:36

aldonabak napisał(a): Diego jest a hodowli :Rajskie zacisze: - Rajsko Duże koło Rozprzy. To parę kilometrów od starej trasy Piotrków - Radomsko. Gość ma babkę i matkę Diegusia.
diagnozowałam w Piotrkowie u dr Skrzeka, bo mały troszkę kulał. Matka - Zocha nie ma badań, a Faust miał HD B.
Mały miała dwa prześwietlenia - 6 i 8 miesięcy. Nie jest bardzo źle, ale nie jest idealnie.
Lekarz ma bardzo dobry sprzęt, jeździ do Wrocławia na uczelnię do kumpla, który specjalizuje się w radiologii - tu na naszym terenie podobno robi dobre zdjęcia - tak oceniają lekarze z Łodzi a nawet Warszawy.

Jak - nie miała badań.... To niemożliwe - żeby być suką hodowlaną MUSI mieć przynajmniej biodra robione. Masz dla Diegusia mertyczkę?
Masz te zdjęcia bioder? Może skonsultuj z Bisenikiem w Warszawie, albo z Novakiem w Bohuminie mailowo?

ps
Dżyzas - to stamtąd masz psa??? http://alegratka.pl/ogloszenie/barnencz ... 1eeeb3ebd8
Obrazek
Barbel
Moderator

Postprzez Ella » 2013-01-01, 23:05

Ella

psy: DSPP-Jokasta(Jokusia)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-02, 10:42

Faktycznie w kondycji doskonałej, ręce z p....... opadają.
Anna Rozalska

psy: Lamia (Elektra Aninbernus)

Postprzez aldonabak » 2013-01-02, 17:19

Diego ma metryczkę. Co do linku do ogłoszenia. Ten miot jest najprawdopodobniej po Misi - babce Diego - on ma rodowód. Matka Diego jak określił hodowca - księgę wstępną.
Dzięki za namiary na lekarzy mam wyniki na płytach. Skontaktuję się. :-)
aldonabak

Postprzez Barbel » 2013-01-02, 17:24

aldonabak napisał(a):Diego ma metryczkę. Co do linku do ogłoszenia. Ten miot jest najprawdopodobniej po Misi - babce Diego - on ma rodowód. Matka Diego jak określił hodowca - księgę wstępną.
Dzięki za namiary na lekarzy mam wyniki na płytach. Skontaktuję się. :-)

Eee- berneńczyki nie mają ksiegi wstępnej!!!Za stara rasa!!!!!
Mają ją np. podhalany (przynajmniej do niedawna miały)
Tak z ciekawości - oglądał ją ktoś ze Związku? Ma znak wodny??? Moze wstaw fotkę tej metryki, bo mnie ciekawość zżera co to za cudo..
Tak mniej wiecej wygląda metryka

http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodow ... etryka.jpg
Obrazek
Barbel
Moderator

Postprzez aldonabak » 2013-01-02, 18:10

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam do właściciela - ten miot znowu Zochy - czy to nie przesada. Urodziła przecież w kwietniu. Ojciec znowu z Sosnowej Ostoi. Produkcja psów jednym słowem :zalamka: . Kupując Diego nie pomyślałam o tym. trochę zaniepokoiłam się gdy gość powiedział, że kupił nowofunlandkę, a potem znalazłam ogłoszenie o szczeniakach i suczce cane corso - też od niego.
Mam tylko nadzieję, ze Diego będzie się dobrze chował - to wspaniały pies i bardzo go kochamy.
Ponieważ nie będzie wykorzystywany tak jak jego ojciec i matka to może dłużej będzie z nami :-) .
aldonabak

Postprzez Barbel » 2013-01-02, 18:48

Aldona - na bank to pseudo - ZKwP nie zezwala na 2 mioty w 1 roku kalendarzowym. Sprawdź co masz w metryce, zobacz co masz na umowie kupna/sprzedaży. Można gościa podać pod sąd związkowy - przynajmniej go wywalą.
A ta Sosnowa Ostoja tez jakaś dziwna http://alegratka.pl/ogloszenie/szczenie ... 0dae980b97
Ogłoszenie jak od stowarzyszenia "my ze śwagrem"; i też trzepią miot co cieczkę - ostatnie szczeniaki w czerwcu a teraz też są do odbioru.
Obrazek
Barbel
Moderator

Postprzez Anuta » 2013-01-02, 19:59

Sosnowa ostoja nie jest w ZKWP tylko w ZHPR. <tak>
Bernusie to moja pasja.
http://www.aninbernus.neostrada.pl
Anuta

psy: Astra(*), Nora i Indi

Postprzez Barbel » 2013-01-02, 20:11

No to zdaje się, ze metryka też ze związku "My ze śwagrem". Chyba, ze się mylę - oby. Bo jak się nie mylę, to zostałaś wrobiona na cacy.
Na Allegro też ciemnotę wciska http://allegro.pl/bernenski-barnenski-p ... 44526.html
Spoiler:

Jest i "związek" - niejaki SMZ(???) cokolwiek by to było
http://zoomia.pl/oferty/psy/sprzedam-ps ... 34349.html
A teraz do kompletu jeszcze Zmpr
http://tablica.pl/oferta/nowofundland-s ... 95b0b;r:;s:
Do wyboru do koloru

Rajskiego Zacisza na liście przydomków ZKwP nie ma http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=przyd ... =&search=1

Niestety Aldona - zdaje się, ze zostałaś oszukana. Diego nie może uczestniczyć w wystawach ZKwP
Teraz trzeba się skoncentrowac na jego zdrowiu i kochac, kochać, kochać!
Obrazek
Barbel
Moderator

Postprzez aldonabak » 2013-01-02, 21:13

Chociaż kupując Diego nie myślałam o wystawach i przyszłej hodowli (cel był inny) to czuję się jak ktoś nabity w butelkę. załączam skan tej metryczki od śwagra.
Mam nadzieję, że wciąż mogę gościć na forum chociaż jego papiery są do d...y? <cry>
KOPIA METRYKI ZOSTAŁA USUNIĘTA NA PROŚBĘ AUTORA POSTU. Mod
aldonabak

Postprzez Barbel » 2013-01-02, 21:16

No, niestety - podróba. Znaczy sie związek typu "my ze śwagrem".
Spoiler:

Jasne, że może być na forum! :-D
Załuż Diegusiowi galerię!
No i pisz w kazdej nurtującej sprawie!
Obrazek
Barbel
Moderator

Postprzez Justynka » 2013-01-02, 22:51

o naiwności! nie sądziłam, że pseudo-hodowle posuwają się do takich kroków no ale "Polak potrafi" :evil: :evil:

ale, żeby nie nauczyć się pisać nazwy rasy to już chyba trzeba być totalnym półgłówkiem.. :sciana:
Pozdrawiamy - Justyna i Pako
Galeria Pako: viewtopic.php?f=28&t=7671&start=60
Justynka

psy: Pako

Postprzez Anirysova » 2013-01-03, 12:45

nieprawdziwe informacje w ogłoszeniu:
JESTEŚMY CZŁONKAMI ZWIĄZKU HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH POD PATRONATEM F.C.I.
czasami mam wrażenie, że ta nowa ustawa, to była uchwalona pod pseudohodowców... wymyślają jakieś twory/związki tylko po to żeby wciskać nieświadomym nabywcom szczeniaki po zawyżonej cenie ;>

Chyba powinno się uświadamiać potencjalnych nabywców co to jest rodowód, ZKwP, tylko jak to robić?
Obrazek
Anirysova
Administrator

Hodowla: Anirys Team FCI

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-03, 13:24

Mnie się to nawet w głowie nie mieści, że istnieje coś takiego jak Centrum Miłośników Zwierząt i że wydają metryki.
Anna Rozalska

psy: Lamia (Elektra Aninbernus)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Adopcje